fb youtube instagram Spotify

Performance Schedule Stages

09.21 I THURSDAY

6:00pm Taasha Coates
7:00pm Rock Creek Kings
8:00pm ESS SEE
9:00pm Charlie Rauh
10:00pm John Baab Trio
11:00pm Mayteana Morales
12:00am Robert Kuhn
   

09.21 I THURSDAY

7:00pm

Rachel Sermanni

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Will Dailey

(Buy Tickets)

   
10:00pm

The Lonely Heartstring Band

(Buy Tickets)

   

 

09.22 I FRIDAY

6:00pm The Duke of Norfolk
7:00pm Travis Hayes
8:00pm Jazmin McCray
9:00pm Dan Mills
10:00pm Kevin Daniel
11:00pm Charred Oak
12:00am J.K. Lago
1:00am KŒNIG

09.22 I FRIDAY

7:00pm

Shannon McNally

(Buy Tickets)

   
8:00pm

Zealyn

w/ Micky Blue

(Buy Tickets)

   
10:00pm Ritual Talk
11:00pm The Big Takeover
12:00am Dry Reef
   

09.22 I FRIDAY

7:00pm

Kelsey Waters

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Hey Monea

(Buy Tickets)

   
10:00pm

The Winnie Blues

(Buy Tickets)

   
11:30pm

Sasha Dobson, Particle Kid

(Buy Tickets)

   

 

 

09.23 I SATURDAY

3:00pm Zach Adam & Rony G
4:00pm Charly Houston
5:00pm Me In Radio
6:00pm Ada Lea
7:00pm Anna Scott
8:00pm Alex Mendes
9:00pm Mieka Pauley
10:00pm The Morning Sea
11:00pm Deqn Sue
12:00am Fyner Things
1:00am Zigadoo Moneyclips

09.23 I SATURDAY

7:00pm

Eugene Tyler Band Album Release

(Buy Tickets)

   
8:15pm

Nick DeLeo

(Buy Tickets)

   
10:45pm Evan Felts
12:00am The Visions
   

09.23 I SATURDAY

7:00pm

David Rothschild

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Wakey Wakey

(Buy Tickets)

   
10:00pm

CHARADE

(Buy Tickets)

   

 

09.24 I SUNDAY

3:00pm aReJay Ella
4:00pm Martina San Diego
5:00pm Rowan
6:00pm Ten Ton Man
7:00pm Eve Lesov
8:00pm Drew Cooper's hny-tn
9:00pm Eleni Arapoglou
10:00pm Angie Atkinson
11:00pm Sam Reider and Jorge Glem
12:00am Colin Cannon

09.24 I SUNDAY

8:00pm

Orquesta Del Viento (9:00), The Baggios (8:00)

(Buy Tickets)

   
10:00pm Jon Paul
   

09.24 I SUNDAY

7:00pm

Monica & Mallory Moser

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Zac Taylor

(Buy Tickets)

   

 

09.25 I MONDAY

6:00pm Native Harrow
7:00pm Josh Lawrence
8:00pm Levana
9:00pm Ryan Scott
10:00pm Michelle Willis
11:00pm Will Bernard
12:00am Dred Scott Trio

09.25 I MONDAY

8:00pm

Alexander Howard

(Buy Tickets)

   
9:00pm "Vibe & Soul" ft. Denise Renee, Kho & Camille Trust
   
10:00pm

Campilongo After Dark!

Jim Campilongo Trio w/ Chris Morrissey, Tony Mason

(Buy Tickets)

   
11:30pm Yonatan
   

 

09.26 I Tuesday

6:00pm Bourbon Express
7:00pm Hugh & Me
8:00pm BMI Acoustic Lounge
9:00pm Sally & George
10:00pm Michael Daves
11:00pm Blues on Tues: Hosted by Fife & Drom

09.26 I Tuesday

7:00pm

The Brevet w/ The Tin Man

(Buy Tickets)

   
9:00pm

Emergency Tiara

(Buy Tickets)

   
10:15pm

Hydrah Live

(Buy Tickets)

   

 

09.27 I WEDNESDAY

6:00pm Private Event
7:00pm Private Event
8:00pm Miko de Leon
9:00pm WYATT
10:00pm Michael Wagner
11:00pm Søltree
12:00am Tenderfoot

09.27 I WEDNESDAY

7:00pm

Christian Lopez

(Buy Tickets)

   
8:30pm

The Backscratch Sessions featuring Hannah Winkler, Kate Ferber, Brian Collazo, and Martin Rivas

(Buy Tickets)

   
10:30pm

Boom Clap

(Buy Tickets)

   

 

09.28 I THURSDAY

6:00pm Haley Vassar
7:00pm Haley Ganis
8:00pm Barton Stanley David
9:00pm Phene-X
11:00pm The Merks
12:00am weird winter

09.28 I THURSDAY

7:00pm

Dawson Rutledge

(RSVP)

   
8:00pm

Sean McConnell, Ernie Halter

(Buy Tickets)

   
10:00pm

The Sweetback Sisters

(Buy Tickets)

   
11:30pm

Drama

(Buy Tickets)

   

09.28 I THURSDAY

7:00pm

Matt Hires

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Nora Rothman

(Buy Tickets)

   
10:00pm

House of Waters TV

(Buy Tickets)

   

 

09.29 I FRIDAY

6:00pm Scout Gillett
7:00pm Marissa Dwyer
8:00pm JSWISS Presents: The Lab (Finale)
9:00pm Stacey
10:00pm Deadfellow
11:00pm Civilians
12:00am Desmonds Jones
1:00am Space Carnival

09.29 I FRIDAY

8:30pm

Kate Davis

(Buy Tickets)

   
10:00pm

Scott Padden (of Goodnight, Texas)

(Buy Tickets)

   
11:30pm

YAY BLYNN

(Buy Tickets)

   

 

 

09.30 I SATURDAY

3:00pm Dobyns
4:00pm Jeanne Marie Boes
5:00pm Former Belle
6:00pm Eric Caldwell
7:00pm Graham Norwood
8:00pm Another Castle
9:00pm Jason Adamo
10:00pm Sirs&Madams
11:00pm Social Animals
12:00am Brightwood Patriach
1:00am CIVILIAN

09.30 I SATURDAY

7:00pm

Juana Luna Album Release Show

(Buy Tickets)

   
8:00pm

Dheepa Chari

(Buy Tickets)

   
9:15pm

Static and Surrender

(Buy Tickets)

   
10:15pm missyou
11:15pm The Artisanals
12:15am In The Works
   

09.30 I SATURDAY

7:00pm

Paul Weinfield & Friends

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Sagar Bhatt

Maude Gun

& Special Guest Comedians

(Buy Tickets)

   
10:30pm

Gabe Dixon

(Buy Tickets)

   

 

10.01 I SUNDAY

3:00pm Nica
4:00pm Chris Berardo
5:00pm Matt Schneider
6:00pm Pinkwing
7:00pm Tom Mackell
8:00pm Jamie Bendell
9:00pm Emma Frank
10:00pm The Fractured Years
11:00pm Automatic Toys
   

10.01 I SUNDAY

7:00pm

Bruce T. Carroll

(Buy Tickets)

   
8:00pm

Walter Parks

(Buy Tickets)

   
9:30pm

Bob Lanzetti

w/ Michelle Willis

(Buy Tickets)

   

10.01 I SUNDAY

7:00pm

Cricket Blue, Henry Black

(Buy Tickets)

   
9:00pm

Mallory Lennon

(Buy Tickets)

   

 

10.02 I MONDAY

6:00pm Melanie Scholtz
7:00pm Debra Devi
8:00pm Bird Streets
9:00pm Ryan Scott
10:00pm Chris Bullock
11:00pm Ace
12:00am Dred Scott Trio

10.02 I MONDAY

7:00pm

Eddie Barbash with World Champion Texas Fiddler Matt Hartz - featuring Matt Munisteri

(Buy Tickets)

   
8:15pm

Jes Justice

(Buy Tickets)

   
9:30pm

First Monday Bluegrass Jam hosted by Michael Daves

($5 Suggested Donation)

   

 

10.03 I Tuesday

7:00pm Communion Residency: New York
  Forest Blakk
  Quiet Luke
  Michael Daves' Wax Lion
   
   
   
  (Buy Tickets)

 

10.04 I WEDNESDAY

  MONDO.NYC 2017
7:00pm Andy Golledge
8:00pm ESS SEE
9:00pm Phene-X
10:00pm Stephen Babcock
12:00am The Mobros
   
   

10.04 I WEDNESDAY

  MONDO.NYC 2017
8:15pm Young Mister
9:15pm Band of Dwellers
10:15pm Rench (Gangstagrass)
 

(Buy Tickets)

*Mondo badges admitted free of charge, subject to venue capacity*

   
11:15pm

Hodera

(No Cover)

   

10.04 I WEDNESDAY

  MONDO.NYC 2017
8:00pm Brendan Hines
9:00pm Em & the Fates
10:00pm Sean Kiely
 

(Buy Tickets)

*Mondo badges admitted free of charge, subject to venue capacity*

 

10.05 I THURSDAY

  MONDO.NYC 2017
7:00pm William Crighton
8:00pm Madison McFerrin
9:00pm Dudley Music
10:00pm Emily Danger
11:00pm Talos
   

10.05 I THURSDAY

  MONDO.NYC 2017
8:15pm

Suzy Jones

(Buy Tickets)

   
9:30pm

Communion Presents:

Luke Sital-Singh

(Buy Tickets)

(Limited Mondo badges admitted on a first come first served basis)

   
   

10.05 I THURSDAY

  MONDO.NYC 2017
8:00pm Civil Brother
10:00pm Raffi Froundjian
11:00pm Frank Bell
 

(Buy Tickets)

*Mondo badges admitted free of charge, subject to venue capacity*

 

10.06 I FRIDAY

  MONDO.NYC 2017
7:00pm Mishti
8:00pm Will Pellerin
9:00pm Lindsey Luff
11:00pm McClain Sullivan
12:00am BARQ
   

10.06 I FRIDAY

  MONDO.NYC 2017
8:15pm TUELO
9:15pm Miss Velvet and The Blue Wolf
10:15pm The Gold Magnolias
 

(Buy Tickets)

*Mondo badges admitted free of charge, subject to venue capacity*

   
11:15pm

LUAN

(No Cover)

   

10.06 I FRIDAY

  MONDO.NYC 2017
9:00pm Harrison Storm
10:00pm Common Jack
11:00pm Jacob de Berker
 

(Buy Tickets)

*Mondo badges admitted free of charge, subject to venue capacity*

 

10.07 I SATURDAY

  MONDO.NYC 2017
7:00pm Boy Band
8:00pm Shlomo Franklin
9:00pm Mieka Pauley
10:00pm Vinegar Mother
11:00pm Shiffley
   

10.07 I SATURDAY

  MONDO.NYC 2017
9:15pm Added Color
 

(Buy Tickets)

*Mondo badges admitted free of charge, subject to venue capacity*

   
11:15pm

Luna Rose

(No Cover)

12:15am

The Shady Street Show Band

(No Cover)

   

10.07 I SATURDAY

  MONDO.NYC 2017
7:00pm

Hannah Scott

(No Cover)

   
8:00pm Angel Snow
9:00pm HITE
10:00pm Coyle Girelli
11:00pm Jackie Venson
 

(Buy Tickets)

*Mondo badges admitted free of charge, subject to venue capacity*

 

10.08 I SUNDAY

3:00pm Cat London
4:00pm Path
5:00pm Evyl Syl
6:00pm Heather Kropf
7:00pm Kristina Koller
8:00pm Natalie York
11:00pm Ra
   

10.08 I SUNDAY

7:00pm

Kim Richey

(Buy Tickets)

   
8:30pm

May Cheung Album Release

(Buy Tickets)

   

 

10.09 I MONDAY

6:00pm Francisco Pais Lotus
7:00pm Citigrass
8:00pm Aimee Bayles
9:00pm Ryan Scott
10:00pm Benjamin Furman
11:00pm Zygmon
12:00am Dred Scott Trio

10.09 I MONDAY

7:00pm

Ken Yates

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Mike Mains, Brett Newski

w/ The Racer

(Buy Tickets)

   

 

10.10 I Tuesday

6:00pm Josey Blue
7:00pm Nick Nace
8:00pm LUECK
9:00pm Dirty Bird
10:00pm Michael Daves
11:00pm The Lark and the Loon
12:00am Charlie Phllps

10.10 I Tuesday

7:00pm

On Your Radar feat. David Luning, Gabrielle Louise, Dougmore - Hosted by John Platt from WFUV

(Buy Tickets)

   
10:00pm

Jeff Taylor, Cristina Vane

(Buy Tickets)

   

 

10.11 I WEDNESDAY

6:00pm HEROINE
7:00pm Brian Dunne
8:00pm Chris Mills
11:00pm Ethan Brown
12:00am Les Bicyclettes Blanches

10.11 I WEDNESDAY

6:00pm

Communion Presents:

Gabrielle Shonk

w/ TBD

(Tickets On Sale Thursday, 9/21, 12pm)

   
   
   

 

10.12 I THURSDAY

6:00pm Isabella Rose
7:00pm RIVAH
8:00pm Jeff Tuohy
9:00pm Todd Lewis Kramer
10:00pm Sophia Urista
11:00pm Blame Mercury
   

10.12 I THURSDAY

7:00pm

Empire Circus

w/ TBD

(Buy Tickets)

   
9:15pm

Chris Ayer

(Buy Tickets)

   
10:15pm

Daphne Willis

(Buy Tickets)

   

10.12 I THURSDAY

7:00pm

Jody Quine

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Cindy Alexander

(Buy Tickets)

   
10:00pm

The Brother Brothers and Oliver The Crow

(Buy Tickets)

   

 

10.13 I FRIDAY

6:00pm Jacob Schaffer
7:00pm The Screaming Hearts
8:00pm W.C. Beck
9:00pm Tyler Lyle
12:00am UnderGround Mantra
   

10.13 I FRIDAY

7:00pm

Because Jewish Presents

The Friday Night Jam

A Spiritual Meditation On Music And More

Led By Rabbi Dan Ain and Relix’s Mike Greenhaus

A Conversation with members of Rubblebucket

(Buy Tickets)

   
10:30pm

Twisted Pine

(Buy Tickets)

   

 

 

10.14 I SATURDAY

3:00pm Jonny Parks
4:00pm Adrianna Mateo
5:00pm Callie Hopper
6:00pm Grace Morrison
7:00pm Frederike
8:00pm Hunt for Hunter
9:00pm Sammy Rae
10:00pm MICKY
12:00am Taylor and the Apes
1:00am Balter Band

10.14 I SATURDAY

7:00pm

Charlie Hunter Trio

(Buy Tickets)

   
10:00pm

Hegazy

(Buy Tickets)

   
12:00am Marah in the Mainsail
   

10.14 I SATURDAY

7:00pm

Leonor Falcon

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Peter Case

(Buy Tickets)

   
10:00pm

Eliot Bronson, Caleb Caudle

(Buy Tickets)

   
11:30pm

Aparna Nancherla (Conan, Master Of None), Myq Kaplan (Comedy Central, Last Comic Standing), Sam Morril (The Late Show With Stephen Colbert), Kevin Barnett (Comedy Knockout)

Hosted by Abby Feldman (Netflix) & Camille Theobald (NYCF)

(Buy Tickets)

   

 

10.15 I SUNDAY

3:00pm IOLA
4:00pm Arts Fishing Club
5:00pm Paul Sforza
6:00pm Jordan Esker & the Hundred Percent
7:00pm Amelia Robinson
8:00pm Rosie & the Riveters
9:00pm Emergency Tiara
11:00pm Thick Business
   

10.15 I SUNDAY

8:00pm

Jenna Torres

(Buy Tickets)

   

 

10.16 I MONDAY

7:00pm Gòn
8:00pm herMajesty
9:00pm Ryan Scott
10:00pm Dingonek Street Band
11:00pm Michael Sarian & the Chabones
12:00am Dred Scott Trio

 

10.17 I Tuesday

7:30pm

The Coffee Music Project Finals, featuring 9 finalists plus guest acts Nic Hanson and Nalani & Sarina

(Buy Tickets)

   

10.17 I Tuesday

7:00pm

Emily Barker

(Buy Tickets)

 
     
8:30pm

Missy Raines & the New Hip

(Buy Tickets)

 
     
10:00pm

Hannah Sumner

(Buy Tickets)

 
     

 

10.18 I WEDNESDAY

6:00pm Jack Dougherty
7:00pm Chris Q. Murphy
8:00pm Liah Alonso: The Gypsy Cowgirl
9:00pm Justin Trawick
10:00pm Rachel Madison
11:00pm Mosa
   

10.18 I WEDNESDAY

8:30pm

Ethan Lipton & his Orchestra

(Buy Tickets)

   

10.18 I WEDNESDAY

7:00pm

John Koozin

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Freddy & Francine

(Buy Tickets)

   
10:00pm

An Evening with Troy Ramey & Johnny Gates

(Buy Tickets)

   

 

10.19 I THURSDAY

6:00pm Te'La
8:00pm The Empty Pockets
9:00pm BMI Acoustic Lounge
10:00pm LDF
11:00pm Breakneck Boys
12:00am People vs. Larsen

10.19 I THURSDAY

7:00pm

Alex Nackman - Record Release Party w/ Keith Ward

(Buy TIckets)

   
9:30pm

Caitlin Canty

(Buy Tickets)

   
11:00pm

Loop Doctors, feat. Chris Hunter /Michel Camilo, Manhattan Jazz Orchestra/

(Buy Tickets)

   

 

10.20 I Friday

6:00pm Party of the Sun
7:00pm Canyon City
8:00pm Brenna Caroll
9:00pm Stephen Babcock
10:00pm Sean Bradford
11:00pm The Max Tribe
12:00am Cilantro Boombox
1:00am Naiqui

10.20 I Friday

7:00pm

Lewis Watson

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Communion Presents:

The Teskey Brothers

(Buy Tickets)

   
9:45pm

Denny Love

(Buy Tickets)

   
12:00am Mama Juke
   

 

10.21 I Saturday

3:00pm A Dear Jack Foundation Benefit Concert featuring Bob Oxblood, James Grant and Maggie Malyn
5:00pm Steven Blane
6:00pm The All Strung Up Tour feat. Hussy Hicks, Christie Lenée and Daniel Champagne
8:00pm Aline Muniz
10:00pm Quinn Devlin & The Bridge Street Kings
11:00pm Stains of a Sunflower
12:00am Barbaric Yawp
1:00am Light Warriors

 

10.22 I Sunday

3:00pm Alex Weksler and Edon Molla
4:00pm Ryan Harris Brown
6:00pm Tracy Thorne
7:00pm Lorkin O'Reilly
8:00pm Jesse Johnson
9:00pm Daniel Emond
   

10.22 I Sunday

7:00pm

Telavana

(Buy Tickets)

   

10.22 I sunday

7:00pm

Julia Othmer

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Elliott Murphy

(Buy Tickets)

   

 

10.23 I Monday

7:00pm Birch Pereira & the Gin Joints
8:00pm Jake Pinto
9:00pm Ryan Scott
10:00pm Shubh Saran
11:00pm LEVEL5
12:00am Dred Scott Trio

10.23 I Monday

7:00pm

Dosh

(Buy Tickets)

   

 

10.24 I Tuesday

6:00pm Angenue
7:00pm Katie Kuffel
8:00pm Diana Zinni
9:00pm West Side Waltz
10:00pm Michael Daves
11:00pm The Local Honeys
   

10.24 I tuesday

7:00pm

David Berkeley

(Buy Tickets)

   
8:30pm

John Davis & Janek Gwizdala

(Buy Tickets)

   

 

Upcoming TICKETED EVENTs

 

October 25 - 7:00pm - Stage 2

David Ford

w/ TBD

(Buy Tickets)

 

October 25 - 9:00pm - Stage 2

Ian Kieffer

(Buy Tickets)

 

October 26 - 7:00pm - Stage 2

Kris Delmhorst (THE WILD CD Release) & Jeffrey Foucault

(Buy Tickets)

 

October 26 - 9:15pm - Stage 2

House of Waters

(Buy Tickets)

 

October 27 - 7:00pm - Stage 2

Michelle Wake LP Release

(Buy Tickets)

 

October 27 - 8:00pm - Stage 2

Frankly Benjamin

(Buy Tickets)

 

October 27 - 9:00pm - Stage 2

Newcomers Club

(Buy Tickets)

 

October 28 - 7:00pm - Stage 2

Trace Bundy

(Buy Tickets)

 

October 28 - 8:30pm - Stage 2

Spottiswoode & His Enemies

(Buy Tickets)

 

October 28 - 10:00pm - Stage 2

The Academy Blues Project Plays The Big Lebowski

(Buy Tickets)

 

October 29 - 8:00pm - Stage 2

ilusha ცინაძე

(Buy Tickets)

 

October 30 - 9:30pm - Stage 2

Campilongo After Dark!

Jim Campilongo Trio w/ Chris Morrissey, Josh Dion

(Buy TIckets)

 

October 31 - 8:00pm - Stage 2

SondorBlue

(Buy Tickets)

 

October 31 - 9:00pm - Stage 2

The Chordaes

(Buy Tickets)

 

October 31 - 10:00pm - Stage 2

The Surf Board Six

(Buy Tickets)

 

October 31 - 11:00pm - Stage 2

Broca's Area

(Buy Tickets)

 

November 1 - 7:00pm - Stage 2

Dawg Yawp

(Buy Tickets)

 

November 1 - 8:30pm - Stage 2

SZLACHETKA

(Buy Tickets)

 

November 2 - 7:00pm - Stage 2

BlissKey

(Buy Tickets)

 

November 3 - 7:00pm - Stage 2

Hano

(Buy Tickets)

 

November 3 - 8:00pm - Stage 2

Shane Smith & the Saints

(Buy Tickets)

 

November 3 - 9:15pm - Stage 2

Matthew Mayfield

(Buy Tickets)

 

November 4 - 6:00pm - Stage 2

Solid Goold, Someone In A Tree, Caitlin Cook

(Buy Tickets)

 

November 4 - 9:15pm - Stage 2

Rachel Brown

(Buy Tickets)

 

November 5 - 7:00pm - Stage 2

The Silver Basics

w/ Jess McAvoy

(Buy Tickets)

 

November 8 - 8:15pm - Stage 2

Rebecca Pronsky: The Hillary Project CD Release

(Buy Tickets)

 

November 9 - 8:00pm - Stage 2

Jonah Smith

(Buy Tickets)

 

November 9 - 9:30pm - Stage 2

Jimmy Gnecco

(Buy Tickets)

 

November 10 - 7:00pm - Stage 2

Mary Gatchell

(Buy Tickets)

 

November 10 - 8:15pm - Stage 2

NEW AMERICAN SAINTS

(Buy Tickets)

 

November 11 - 7:00pm - Stage 2

Katie O'Connor

(Buy Tickets)

 

November 11 - 8:00pm - Stage 2

The Contenders

(Buy Tickets)

 

November 11 - 9:30pm - Stage 2

IMUNURI

(Buy Tickets)

 

November 13 - 8:30pm - Stage 2

Norbert Leo Butz

(Buy Tickets)

 

November 14 - 8:15pm - Stage 2

Gene Noble

(Buy Tickets)

 

November 16 - 8:00pm - Stage 2

The Harlem Line Band

(Buy Tickets)

 

November 17 - 7:00pm - Stage 2

Will Evans (of Barefoot Truth)

(Buy Tickets)

 

November 17 - 11:00pm - Stage 2

Smilen (11:00), Every Flavor Weather Machine (12:00)

(Buy Tickets)

 

November 18 - 8:00pm - Stage 2

Señor Tadpole

(Buy Tickets)

 

November 19 - 7:00pm - Stage 2

IAmDynamite, Wild Adriatic

(Buy Tickets)

 

November 28 - 8:15pm - Stage 2

East Love

(Buy Tickets)

 

November 29 - 7:00pm - Stage 2

Cat Clyde

(Buy Tickets)

 

November 30 - 8:30pm - Stage 2

Sean Watkins

(Tickets On Sale Friday, 9/22, 11am)

 

December 1 - 7:30pm - Stage 2

Patterson Hood

(Buy Tickets)

 

December 1 - 9:30pm - Stage 2

John Craigie

(Buy Tickets)

 

December 9 - 7:00pm - Stage 2

Jocelyn & Chris Arndt

(Buy Tickets)

 

December 16 - 7:00pm - Stage 2

Chris Pureka

w/ The Harmaleighs

(Buy Tickets)

 

December 22 - 8:00pm - Stage 2

Ross Livermore Band Album Release

(Buy Tickets)

 

January 11 - 9:30pm - Stage 2

Louden Swain, Jason Manns

(Buy Tickets - Night 1 of 2)

(VIP ADD-ON)

 

January 12 - 7:00pm - Stage 2

Louden Swain, Jason Manns

(Buy Tickets - Night 2 of 2)

(VIP ADD-ON)

 

October 25 - 7:00pm - Stage 3

Grace McLean

(Buy Tickets)

 

October 25 - 8:30pm - Stage 3

Jesse Ruben, JD Eicher

(Buy Tickets)

 

October 26 - 8:30pm - Stage 3

Wilder Daze

(Buy Tickets)

 

October 27 - 7:00pm - Stage 3

Corey Kilgannon

(Buy Tickets)

 

October 27 - 8:30pm - Stage 3

Nathans & Ronstadt

(Buy Tickets)

 

October 27 - 11:30pm - Stage 3

Dana Herz

(Buy Tickets)

 

October 28 - 7:00pm - Stage 3

Chris Riffle

(Buy Tickets)

 

October 28 - 8:30pm - Stage 3

Paul Pfau

(Buy Tickets)

 

October 28 - 10:00pm - Stage 3

Paul Weinfield & Friends

(Buy Tickets)

 

October 28 - 11:30pm - Stage 3

David Wimbish (of the Collection)

(Buy Tickets)

 

October 29 - 7:00pm - Stage 3

Adam Masterson

(Buy Tickets)

 

October 29 - 8:30pm - Stage 3

Sara Niemietz & Snuffy Walden

(Buy Tickets)

 

October 30 - 7:00pm - Stage 3

Clara Kennedy

(Buy Tickets)

 

October 30 - 8:30pm - Stage 3

Freddie Stevenson

(Buy Tickets)

 

October 30 - 10:00pm - Stage 3

Courtney Hartman

(Buy Tickets)

 

October 31 - 8:30pm - Stage 3

Kate Davis

(Buy Tickets)

 

November 1 - 7:00pm - Stage 3

Ali Handal

(Buy Tickets)

 

November 1 - 8:30pm - Stage 3

John Arthur Greene

(Buy Tickets)

 

November 2 - 7:00pm - Stage 3

Max Gomez

(Buy Tickets)

 

November 2 - 8:30pm - Stage 3

Dan Navarro

(Buy Tickets)

 

November 2 - 10:00pm - Stage 3

Wynn Walent

(Buy Tickets)

 

November 3 - 7:00pm - Stage 3

Declan O'Rourke

(Buy Tickets)

 

November 3 - 8:30pm - Stage 3

Everything Turned to Color

(Buy Tickets)

 

November 3 - 10:00pm - Stage 3

Ben Hunter & Joe Seamons

(Buy Tickets)

 

November 4 - 7:00pm - Stage 3

Delage

(Buy Tickets)

 

November 4 - 8:30pm - Stage 3

Jess Klein

(Buy Tickets)

 

November 4 - 10:00pm - Stage 3

Cancion Franklin

(Buy Tickets)

 

November 5 - 7:00pm - Stage 3

Jim Andralis & the Syntonics

(Buy Tickets)

 

November 5 - 8:30pm - Stage 3

Rachelle Garniez

(Buy Tickets)

 

November 6 - 8:00pm - Stage 3

Nathaniel Land & Marta Tchai

(Buy Tickets)

 

November 8 - 7:00pm - Stage 3

Nate Currin

(Buy Tickets)

 

November 9 - 7:00pm - Stage 3

Taylor Haskins & Green Empire

(Buy Tickets)

 

November 10 - 7:00pm - Stage 3

Laura Cortese & the Dance Cards

(Buy Tickets)

 

November 11 - 7:00pm - Stage 3

Carly Van Skaik

(Buy Tickets)

 

November 12 - 7:00pm - Stage 3

Jessica Lamb

(Buy Tickets)

 

November 13 - 7:00pm - Stage 3

Matt Flinner Trio feat. Malcom Parson (cellist for the Turtle Island String Quartet)

(Buy Tickets)

 

November 14 - 7:00pm - Stage 3

On Your Radar feat. Joanna Wallfisch, Alice Howe & Freebo, Millpond Moon - Hosted by John Platt from WFUV

(Buy Tickets)

 

November 15 - 7:00pm - Stage 3

Blake Morgan Residency (with special guest Tracy Bonham)

(Buy Tickets)

 

November 15 - 8:45pm - Stage 3

Maybe April

(Buy Tickets)

 

November 16 - 7:00pm - Stage 3

Jess King

(Buy Tickets)

 

November 16 - 8:30pm - Stage 3

Tulio Araujo's DOBRADURA

(Buy Tickets)

 

November 17 - 7:00pm - Stage 3

Kevin Gordon

(Buy Tickets)

 

November 18 - 7:00pm - Stage 3

Robinson Treacher

(Buy Tickets)

 

November 18 - 8:30pm - Stage 3

Chris Trapper

(Buy Tickets)

 

November 18 - 10:00pm - Stage 3

Jerry Joseph

(Buy Tickets)

 

November 19 - 7:00pm - Stage 3

Gaelynn Lea

w/ Rue Snider

(Buy Tickets)

 

November 21 - 8:30pm - Stage 3

Samuel Hope

(Buy Tickets)

 

November 25 - 8:30pm - Stage 3

Paul Weinfield & Friends

(Buy Tickets)

 

November 29 - 8:30pm - Stage 3

Arthur Sadowsky, bass & Gennaro Esposito, guitar presenting the music of The Troubadours Feat. Jerry Z, organ and Tobias Ralph, drums

(Buy Tickets)

 

November 30 - 7:00pm - Stage 3

Seth Glier

(Buy Tickets)

 

November 30 - 8:30pm - Stage 3

Sandy Bell, Two Dark Birds

(Buy Tickets)

 

December 2 - 7:00pm - Stage 3

Yaniza Dore

(Buy Tickets)

 

December 2 - 8:30pm - Stage 3

Olivia Millerschin

(Buy Tickets)

 

December 6 - 8:30pm - Stage 3

Paulo Coelho

(Buy Tickets)

 

December 8 - 10:00pm - Stage 3

Lukas Papenfusscline

(Buy Tickets)

 

December 13 - 7:00pm - Stage 3

Rachael Sage

(Buy Tickets)

 

December 14 - 7:00pm - Stage 3

Maris

(Buy Tickets)

 

December 14 - 8:30pm - Stage 3

Lucy Isabel
(Buy Tickets)

 

December 18 - 7:00pm - Stage 3

Elliot Lurie of Looking Glass || Singer/writer of "Brandy (You're a Fine Girl)"

(Buy Tickets)

 

December 30 - 8:30pm - Stage 3

Paul Weinfield & Friends

(Buy Tickets)

 

January 17 - 7:00pm - Stage 3

Blake Morgan Residency (with special guest Michael Leonhart)

(Buy Tickets)

 

February 9 - 7:00pm - Stage 3

James Hall

(Buy Tickets)

 

March 14 - 7:00pm - Stage 3

Blake Morgan Residency (with special guest Chris Barron)

(Buy Tickets)

 

May 16 - 7:00pm - Stage 3

Blake Morgan Residency - Season Finale

(Buy Tickets)

 

 

 

 

Mailing List